fot. Jubileusz Koła Seniorów 2023

Jubileusz Koła Seniora ŁZPN za nami

Rok 2023 to rok jubileuszowy i z tej okazji zaplanowano na szeroką skalę obchody 40-lecia istnienia Koła Seniora ŁZPN, pragnąc uczcić w ten sposób pamięć o twórcach i członkach zrzeszonych w Kole a także podkreślić ich wkład w rozwój i propagowanie piłki nożnej w Łodzi. Głównym Patronem Jubileuszowego spotkania Koła Seniora ŁZPN było Województwo Łódzkie i Prezydent Miasta Łodzi.


Na Jubileuszowym spotkaniu w dniach 8-10 października na stadionie Widzewa gościło kilkadziesiąt osób, byłych piłkarzy, trenerów i sympatyków ŁZPN z całej Polski i Europy. Swą obecnością obchody 40-lecia zaszczyciły m.in. takie znakomitości świata piłkarskiego jak:
- Andrzej Strejlau, były trener reprezentacji Polski
- Jerzy Kraska, złoty medalista olimpijski z Monachium w 1972r.
- Wiesław Jańczyk – 92-letni senior, były piłkarz ŁKS, podwójny złoty medalista mistrzostw Polski z 1958r.
- Mirosław Bulzacki, uczestnik słynnego meczu piłkarskiego na Wembley Anglia z 1973r.
Na tak ważne wydarzenie przybyli również:
- przedstawiciele Koła Seniora ŁZPN Delegatura w Piotrkowie Tryb.
- przedstawiciele Kół Seniora z całej Polski, reprezentujący inne okręgi piłkarskie
- przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego
- władze łódzkich klubów piłkarskich Widzewa i ŁKS-u
- sympatycy ŁZPN i wszyscy ludzie dobrej woli, wspierający i biorący udział w czynnym przygotowaniu i organizacji tego ważnego jubileuszowego wydarzenia.
W ramach trzydniowego spotkania, zaproszeni goście mieli przyjemność uczestniczyć w różnych atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących i umilających pobyt w naszym pięknym mieście.
Pierwszego dnia 8.10 uczestnicy spotkania odbyli wycieczkę autokarową, zrealizowaną dzięki uprzejmości władz MPK Łódź po najpiękniejszych zakątkach miasta Łodzi jak: Manufaktura, Księży Młyn, ulica Piotrkowska, Pałac Poznańskiego, Pałac Herbsta. Ogromne wrażenie zrobił na gościach również godzinny spacer po wyjątkowo pięknie odrestaurowanych secesyjnych kamienicach w centrum Łodzi.

W imieniu Prezydenta Miasta Łodzi, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi, Marek Kondraciuk wręczył najbardziej zasłużonym członkom Koła Seniora pamiątkowe upamiętniające to wydarzenie puchary jubileuszowe. Puchary otrzymali: Zbigniew Miazek, Halina Przytuła, Czesław Ołubek, Mirosław Ossowski, Maciej Wielgosz i Andrzej Ogorzewski.
Oprócz pucharów, ufundowanych przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, Prezes honorowy Mazowieckiego Związku piłki Nożnej i tym samym przewodniczący d.s. odznaczeń PZPN Zdzisław Łazarczyk wraz z wiceprezesem PZPN Adamem Kaźmierczakiem wręczyli:
- Odznakę Honorową Sławomirowi Drzewieckiemu
- Złota Odznakę Janowi Wawrzko
- Brązowe Odznaki Leszkowi Kwaśniewiczowi i Włodzimierzowi Tylakowi.