fot. Turniej eliminacyjny UEFA U-19 kobiet

Kaźmierczak: w Łodzi zobaczymy uczestników seniorskich ME

Łódź po raz kolejny będzie gościła młodzieżową reprezentację Polski. We wtorek o godz. 18 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza rozpocznie mecz z Serbią. Będzie to spotkanie eliminacyjne mistrzostw Europu do lat 21. Zdaniem prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka w polskiej drużynie będzie jednak można zobaczyć również uczestników seniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.


- Wczoraj Sebastian Szymański pokazał, że kadrę młodzieżową od pierwszej reprezentacji Polski dzieli tylko krok. Jestem przekonany, że w niedzielę zapewnimy już sobie awans do mistrzostw Europy. Po meczu z Macedonią Północną pozostaną jeszcze dwa eliminacyjne mecze listopadowe, a na wiosnę czekają nas spotkania towarzyskie. Myślę, że w zespole U-21 jest kilku zawodników, którzy mają bardzo duże szanse występu w tych spotkaniach i znalezienia się w kadrze ma mistrzostwa Europy – powiedział szef Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Na razie jednak podopieczni Michniewicza skupiają się meczach kwalifikacyjnych w swojej kategorii wiekowej. Po dwóch kolejkach biało-czerwoni mają na koncie zwycięstwa z Łotwą (1:0) i Estonią (4:0) i z dorobkiem sześciu punktów otwierają tabelę grupy 5. Po cztery oczka zgromadziły Bułgaria i Rosja, a po jednym Łotwa i Serbia. Estonia po dwóch meczach nie ma żadnego punktu i zamyka stawkę. O utrzymanie pozycji lidera Polacy będą walczyli dzisiaj w Jekaterynburgu, gdzie zmierzą się z Rosją. Cztery dni później na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 będą walczyli z Serbią. Z przyjazdu kadry Michniewicza bardzo zadowolone są władze Łodzi, o czym najlepiej świadczy dzisiejsza wypowiedź wiceprezydenta miasta Tomasza Treli.

- Bardzo się cieszę, że Łódź stała się takim symbolem młodzieżowej reprezentacji Polski i miejscem, w którym ta reprezentacja dobrze się czuje. To zasługa prezesa Kaźmierczaka, ale też dobrej atmosfery panującej w naszym mieście i udanych mistrzostw świata U-20, zorganizowanych w Łodzi kilka miesięcy temu. Opinie po tej imprezie były bardzo pochlebne. Teraz zapraszamy reprezentację Polski na kolejne spotkania, a kibiców na wtorkowy mecz z Serbią w eliminacjach mistrzostw Europy U-21 – powiedział Trela.

Zdaniem prezesa ŁZPN to spotkanie powinno być kolejnym piłkarskim świętem Łodzi. - Budujemy dalej ten dom piłki młodzieżowej i mam nadzieję, że zapełnimy stadion w całości. Zdaję sobie sprawę, że organizując mistrzostwa świata U-20 poprzeczkę powiesiliśmy bardzo wysoko. O tym turnieju i atmosferze panującej w Łodzi wszędzie było bardzo głośno. Na każdym meczu mieliśmy średnio 10 tysięcy kibiców. Jestem przekonany, że ich udział w kolejnych spotkaniach będzie bardzo, bardzo poważnym elementem rywalizacji o to, by wszystkie mecze tej kadry były rozgrywane na tym pięknym stadionie – podsumował Kaźmierczak.

Wejściówki na mecz z Serbią w cenach 20 zł (kategoria 1) i 15 zł (kategoria 2 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem) można kupować za pośrednictwem serwisu bilety.laczynaspilka.pl. Bilety będą również dostępne przed meczem w kasach stadionu.