fot. CLJ U-18

Losowanie par barażowych

Zgodnie z wynikiem losowania przeprowadzonego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, w meczach barażowych o awans do rundy jesiennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 w sezonie 2022/2023 zespoły reprezentujące Łódzki ZPN zmierzą się z drużynami Warmińsko-Mazurskiego ZPN (U-17) i Podlaskiego ZPN (U-15).


W starszej kategorii wiekowej nasz reprezentant pierwszy mecz rozegra na wyjeździe, natomiast w młodszej rozpocznie rywalizację na własnym boisku.

Jednocześnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że zgodnie z odpowiednimi postanowieniami regulaminów rozgrywek CLJ U-17 i CLJ U-15:

• po rozegraniu wszystkich meczów rundy wiosennej, drużyny, które zajmą miejsca 7 i 8 w tabelach poszczególnych grup otrzymują status drużyn spadkowych i nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach w rundzie jesiennej kolejnego sezonu.

• awans do rozgrywek danej grupy w rundzie jesiennej kolejnego sezony uzyskują 2 kluby, wyłonione w wyniku meczów barażowych pomiędzy właściwymi terytorialnie dla danej grupy mistrzami lig wojewódzkich w danej kategorii wiekowej, wyłonionymi zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu ZPN.