fot. Wiktoria Błotnicka

Pomoc dla Wiktorii

Operacja w Paley European Institute to jedyna nadzieja na wydłużenie chorej nóżki u 9-letniej Wiktorii - córki Łukasza Błotnickiego, byłego piłkarza Ceramiki Opoczno i WOY Bukowiec Opoczyński oraz sędziego piłkarskiego. Koszt operacji to 300 tys. zł.


Wiktoria cierpi na Zespół Downa, a podczas narodzin została w szpitalu zarażona gronkowcem złocistym. Ta agresywna bakteria dokonała spustoszenia w stawie biodrowym i zniszczyła chrząstkę wzrostową lewej nogi, która w tej chwili jest o 6 cm krótsza od drugiej kończyny. Trzy lata temu Wiktoria przeszła ciężką operację i rekonstrukcję biodra. Otworzyło to drogę do kolejnego kroku, którym powinno być wydłużenie lewej nóżki. Przy tej okazji trzeba też usunąć pokryte tkanką kostną implanty z poprzedniej operacji.

Tych skomplikowanych zabiegów podjął się dr Paley, światowej sławy specjalista w tej dziedzinie, który w roku 2019 operowal Wiktorię. Kolejna operacja będzie kosztowała 300 tys. zł, a zaliczkę trzeba wpłacić już w marcu. Dla rodziców dziewczynki jest to kwota nieosiągalna, więc zdecydowali się poprosić o pomoc. Zbiórka na leczenie Wiktorii jest prowadzona na  portalu siepomaga.pl. Tam też można znaleźć wszystkie informacje o chorobie i możliwości wsparcia córki Łukasza Błotnickiego. Z imieniu Wiktorii i jej rodziców dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę!