fot. Poznaj Polskę na sportowo

Poznaj Polskę na sportowo

Ministerstwo Edukacji i Nauki jeszcze przed wakacjami przekaże 10 mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów uprawiających piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. To kolejna odsłona pilotażowego przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.


- Piłka nożna jest najpopularniejszą i najliczniej uprawianą dyscypliną sportową w Polsce. Dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród tych, którzy od najmłodszych lat szkolnych trenują piłkę. Chcemy, aby uczniowie poznali wzorce sportowe, uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. Chcemy również na dobrych przykładach pokazać, że sport to zdrowie – poinformowano we wspólnym komunikacie MEiN i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

W ramach przedsięwzięcia Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje również quiz wiedzy w obszarze piłki nożnej, przygotuje materiały edukacyjne. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od tego czy trenują w klubach piłkę nożną, czy są po prostu kibicami. Nagrodą będzie uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” na sportowo PZPN będzie realizował na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach do udziału w przedsięwzięciu, a także zasady quizu dla uczniów zostaną ogłoszone wkrótce.