fot. Sokół jesień 2019

Sokół na nowej drodze

Kolejne niepowodzenie w walce o drugą ligę doprowadziło do radykalnych zmian w Sokole Aleksandrów Łódzki. Klub, który od kilku sezonów należał do ścisłej czołówki grupy I trzeciej ligi do nowych rozgrywek przystąpi z nowym trenerem i w odmienionym składzie. O obliczu Sokoła w nadchodzących rozgrywkach mają decydować młodzi zawodnicy.


- W związku z licznymi zmianami zarówno kadrowymi jak i organizacyjnymi w najbliższym sezonie klub będzie chciał stawiać na młodzież oraz podążać trochę inną drogą niż dotychczas. Przez trzy sezony z rzędu Sokół bił się o awans do II ligi pozyskując w dużej mierze zawodników doświadczonych i ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych. Tym razem plan budowy zespołu jest długoterminowy. Chcemy w pierwszej kolejności dać możliwość ogrania się młodym zawodnikom, tak aby oni za jakiś czas stanowili o sile zespołu. Ze względu na wiele zmian związanych z organizacją klubu jestem przekonany, że jest to dobry kierunek. Wszyscy w Sokole zdajemy sobie sprawę, że poziom III ligi jest wymagający i być może nie od razu wszystko będzie wyglądało tak jak byśmy sobie tego życzyli, aczkolwiek niekiedy w piłce potrzeba cierpliwości i czasu na zmiany. W zespole w porównaniu do zeszłego sezonu zostało siedmiu doświadczonych zawodników i to oni mają stanowić trzon oraz podporę dla pozostałych młodych chłopców, którzy wkraczają w seniorską piłkę. Misja jest wymagająca, lecz po pierwszych tygodniach pracy jestem przekonany, że zespół da z siebie wszystko, a wyniki pojawią się w odpowiednim czasie – tak na oficjalnej stronie Sokoła o najbliższej przyszłości mówił Dawid Kroczek, który w letniej przerwie na stanowisku trenera zastąpił Bogdana Jóźwiaka.

Dla nowego szkoleniowca będzie to pierwsza samodzielna praca w piłce seniorskiej. Absolwent gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu posiada trenerską licencję UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Swego czasu prowadził m.in. reprezentację ŁZPN rocznika 2003, a w minionym sezonie był w Sokole asystentem Jóźwiaka. Teraz będzie musiał poradzić sobie z przebudową drużyny, z której odeszło kilkunastu zawodników. W letniej przerwie z niedoszłym drugoligowcem pożegnali się: Jakub Lemanowicz (Olimpia Grudziądz), Bartłomiej Rakowski (LZS Starowice Dolne), Aleksander Ślęzak (RKS Radomsko), Dominik Głowiński (Pelikan Łowicz), Jakub Rozwandowicz (RKS Radomsko), Dawid Sarafiński (Pogoń Zduńska Wola), Mateusz Szymański (szuka klubu), Dawid Cempa (Radunia Stężyca), Mateusz Broź (Pogoń Zduńska Wola), Paweł Kaczmarek (szuka klubu), Karol Żwir (Sokół Ostróda), Michał Miller (Olimpia Elbląg), Piotr Kasperkiewicz (Siarka Tarnobrzeg), Michał Majak (Omega Kleszczów), Michał Abramczyk (wyp. Omega Kleszczów) i Eryk Krysiak (Zjednoczeni Stryków).

Kadrowe ubytki postanowiono uzupełnić młodzieżą, która w większości nie ma doświadczenia w seniorskim futbolu. Do drużyny Kroczka dołączyli: Kacper Dziuba, Jakub Witasiak, Szymon Sołtysiński, Mateusz Lis (wszyscy UKS SMS Łódź), Jakub Kowalski (AKS SMS Łódź), Mateusz Misiak (Legia Warszawa), Mikołaj Bociek, Konrad Matuszewski, Mateusz Stolarczyk (GKS Bełchatów), Damian Nowacki (Stal Rzeszów), Jakub Zagórski (Znicz Pruszków) i Kamil Cupriak (Siarka Tarnobrzeg).

Nowych graczy szkoleniowiec sprawdzał w trakcie treningów i gier kontrolnych, w których zespół z Aleksandrowa mierzył się z: Sokołem Kleczew (1:0), KKS Kalisz (1:3), PGE GKS Bełchatów (1:2) i KS Kutno (3:1). Pierwszy mecz o punkty przebudowany Sokół rozegra 3 sierpnia. W sobotę podopieczni Kroczka wystąpią w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zmierza się z miejscową Pogonią. Początek spotkania o godz. 15.

Foto: tssokol.pl