fot. Stadium of the Year 2022

Stadion Króla z nominacją!

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi został nominowany do nagrody Stadium of the Year 2022! Jeden z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce bierze udział w największym na świecie głosowania publicznym tego typu. O nagrodę walczy również 35 innych obiektów z całego świata, a końcowy wynik zależy od kibiców.


Konkurs jest bardzo zróżnicowany. Biorą w nim udział stadiony aż z sześciu róznych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze wygrywa największy lub najbogatszy stadion! Często liczy się społeczność i siła mieszkańców, którzy głosują na swój ulubiony obiekt. Czy Stadion Władysława Króla zwycięży? To zależy od głosujących, więc daj znać swoim znajomym o głosowaniu, aby zwiększyć szansę obiektu!

Stadiony - głosowanie

Stadion Władysława Króla to z pewnością jeden z najbardziej efektownych obiektów oddanych do użytku w 2022 roku w tej części Europy. Nie jest to jednak jedyna arena z Polski, która została nominowana, gdyż w konkursie znalazł się również Stadion Floriana Krygiera. Między tymi obiektami, a także dwoma nominowanymi obiektami z Rumunii może dojść do ostrej rywalizacji! Pomysł na stadion w Łodzi istniał już wiele lat, jednak warto było czekać! Inwestycja, która kosztowała ponad 200 mln złotych, przysparza kibicom wiele radości.

Jak wziąć udział w największym stadionowym publicznym głosowaniu?

Nagroda przyznawana jest w głosowaniu internetowym. Jest ono bezpłatne dla wszystkich, ale ograniczone do jednego głosu na urządzenie. Aby wziąć udział, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu, najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi się znaleźć pięć obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o wszystkich 36 nominowanych stadionach zobacz ten filmik: 36 Nowych Stadionów z 2022.

Jak głosować?

Czym jest konkurs Stadium of the Year?

Konkurs Stadion Roku to głosowanie publiczne, które odbywa się co roku od 2011 roku - głosujący wybierają najlepszy ich zdaniem stadion oddany do użytku w poprzednim roku. Plebiscyt jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.