Dwa gole i awans

Po zwycięstwie 2:0 z Górnikiem Zabrze piłkarze ŁKS zameldowali się w 1/8 rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. Wygraną i awans podopiecznym Kazimierza Moskala zapewniły gole Pirulo i Michała Trąbki.

Dla zespołu z al. Unii było to drugie spotkanie z rzędu bez straconego gola. W miniony weekend łodzianie w PKO BP Ekstraklasie przed własną publicznością pokonali 2:0 Raków Częstochowa, a dzisiaj powtórzyli ten wynik w pucharowym starciu z Górnikiem. Na uwagę zasługuje fakt, że zrobili to w zupełnie innym składzie. W wyjściowej jedenastce na mecz z zabrzanami znalazł się tylko jeden zawodnik z jedenastki, która kilka dni temu rozpoczynała spotkanie z zespołem spod Jasnej Góry. Był nim Maksymilian Rozwandowicz. Mimo tylu zmian gospodarze poradzili sobie z rywalem, z którym dziewięć dni wcześniej w rozgrywkach ligowych podzielili się punktami, remisując 1:1. W Totolotek Pucharze Polski cztery minuty przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pirulo, a w 78. minucie wynik spotkania ustalił Michał Trąbka, który na boisku pojawił się dziesięć minut wcześniej. Ogromny udział w awansie miał również bramkarz Dominik Budzyński, który kilka razy doskonałymi interwencjami uchronił swój zespół od straty gola.

Oprócz ŁKS we wtorek awans do następnej rundy Totolotek Pucharu Polski zapewnili też sobie piłkarze: Zagłębia Lubin (5:1 z KS Stilon Gorzów Wielkopolski), Górnika Łęczna (2:0 z Rekordem Bielsko-Biała), Błękitnych Stargard (3:0 z Sandecją Nowy Sącz), GKS Tychy (2:1 z Radomiakiem Radom), Miedzi Legnica (1:0 po dogrywce z GKS 1962 Jastrzębie), Lecha Poznań (4:0 z Resovią) i Cracovii (3:2 po dogrywce z Bytovią Bytów). Pozostałe mecze 1/16 zostaną rozegrane w środę (m.in. spotkanie Widzewa z Legią Warszawa, godz. 20.30) i czwartek.