IV liga: Sokół powiększył przewagę

Sokół Aleksandrów jedną nogą w III lidze. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w Betcris IV lidze łódzkiej ma sześć punktów przewagi nad Widzewem II Łódź. W środę (12 czerwca) w Łodzi odbędzie się najważniejszy mecz tej rundy. Rezerwy Widzewa podejmą lidera i tylko w przypadku wygranej zachowają jeszcze trzecioligowe nadzieje.

Sokół wygrał czternasty mecz wiosną. Pokonał, w derbowym pojedynku powiatu zgierskiego, MKP-Borutę Zgierz 3:0 (1:0). Dwie bramki dla lidera zdobył Michał Wolinowski, a jedną Adam Król.

Sześć bramek padło w emocjonującym pojedynku Orkana Buczek z Widzewem II Łódź. Drużyna Marcina Węglewskiego zawiesiła wiceliderowi wysoko poprzeczkę. Mimo tego, że przegrywała 1:3 potrafiła wyrównać i odebrać punkty łodzianom. W 87. minucie przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Norbert Dregier i był to gol, który zdecydował o remisie.

O tym, że walczy się do końca doskonale wie Omega Kleszczów. Zespół Jacka Berensztajna przegrywał w Wygodzie z miejscowym Zrywem 0:3. Była 82. minuta i gospodarze mieli trzy punkty na tacy. Końcówka należała jednak do kleszczowian. Dwa razy Bartłomiej Trzeboński i raz Mateusz Miarka pokonali bramkarza Zrywu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Rumieńców nabiera walka o utrzymanie w lidze. Skalnik Sulejów, który jeszcze kilka tygodni temu był w beznadziejnej sytuacji, zaczął wygrywać mecz za meczem. Traci już tylko punkt do zgierskiego Boruty i cztery do Warty Działoszyn. Wszystko jeszcze jest możliwe.