fot. Tymbark Łódź

O Puchar Tymbarku – Łódź

Na obiekcie ChKS przy ul. Kosynierów Gdyńskich drużyny z Łodzi walczyły dzisiaj o awans do wojewódzkiej fazy rozgrywek XX edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, dziewczęta w jednej.


Jako pierwsi przystąpili do gry młodzi piłkarze z rocznika 2008 (U-12). W tej grupie najwięcej powodów do zadowolenia miała drużyna Szkoły Gortata (na zdjęciu), która zakończyła turniej z kompletem punktów i tylko jednym straconym golem. Awans do fazy wojewódzkiej uczniowie z ul. Minerskiej zapewnili sobie po zwycięstwach z drużynami: MSPEI, SP 81 (po 11:0), SP 34 (4:0) i SPSK (7:1). Na drugim miejscu uplasowała się ekipa SP 34, która pokonała SP 81 (7:2), SPSK (3:0) i MSPEI (7:1). Dwa zwycięstwa odniósł zespół SPSK (5:2 z SP 81 i 4:1 z MSPEI), a w meczu MSPEI z SP 81 padł remis 2:2.

Tymbark Łódź

fot. Sebastian Leśniewski

Tymbark Łódź

fot. Sebastian Leśniewski

Pięć drużyn walczyło również w kategorii U-10, w której awans do finałów wojewódzkich zapewnili sobie chłopcy z zespołu Więcej Niż Sport. Zwycięzcy po 1:0 pokonali Widzew Łódź Piotra Szarpaka oraz Szkółkę Piłkarską Sławomira Chałaśkiewicza i odnieśli wysokie zwycięstwa w starciach z SSP1 Czerwona (13:0) i BSP Talent (11:0). Widzew PS pokonał SSP1 Czerwona 18:0, BSP Talent 6:0 i SP SCh 4:2. Chłopcy ze Szkółki Chałaśkiewicza ograli SSP1 Czerwona 12:0 i BSP Talent 5:2, a w meczu BSP Talent z SSP1 Czerwona padł wynik 11:0.

Najbardziej wyrównaną walkę o awans stoczyli najmłodsi. W kategorii U-8 wystąpiły cztery zespoły, a o pierwszym miejscu decydował bilans bramkowy. Zespoły ŁKS i Łódzkiej Akademii Futbolu w bezpośrednim meczu podzieliły się punktami (2:2) i zgodnie wygrały pozostałe spotkania. Lepszy bilans miał ŁKS, który pokonał UKS SMS 7:0 i AKS SMS 8:0. Chłopcy z ŁAF w starciach z tymi rywalami strzelili osiem goli i stracili jednego (6:0 z UKS SMS, 2:1 z AKS SMS). Trzecie miejsce zajął AKS SMS, który pokonał UKS SMS 5:0.   

Ze względu na brak rywalek do finałów wojewódzkich bez konieczności rozgrywania spotkań awansowały dziewczęta z SP 130 (kategoria U-8) i UKS SMS (U-12). Jeden mecz rozegrano natomiast w kategorii U-10, w której zmierzyły się zespoły UKS SMS i UKS 12. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:0. Tym samym na szczeblu wojewódzkim w rywalizacji dziewcząt UKS SMS będzie miał drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.

Tymbark Łódź

Foto: J. Szmerka

Tymbark Łódź

Foto: J. Szmerka