fot. Poznaj Polskę na sportowo

Pojadą na PGE Narodowy

W środę 16 listopada mecz Polska - Chile z trybun PGE Narodowego w Warszawie oglądać będą m.in. finaliści konkursu wiedzy o piłce nożnej "Poznaj Polskę na sportowo". Będą wśród nich reprezentanci naszego regionu.


Konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 rozpoczął się od internetowego quizu, który wyłonił uczestników drugiego etapu na szczeblu wojewódzkim. W Łódzkiem zwycięzcami tej części konkursu zostali: Julia Sołtysiak i Antoni Morawski (kategoria I, 6-9 lat), Sonia Kaźmierczak i Piotr Kuś (kategoria II, 10-14 lat) oraz Amelia Majtczak i Mateusz Banaszkiewicz (kategoria III, 15-19 lat). Laureatów niebawem bliżej poznamy w relacji telewizyjnej, która ukaże się na facebookowym profilu ŁZPN oraz portalu Łączy nas piłka.

Zwycięzcy wojewódzkiej części konkursu zapewnili sobie nie tylko możliwość obejrzenia meczu polskiej reprezentacji, ale też udział w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 17 listopada w studio Telewizji Polskiej. Program będzie emitowany na żywo na antenie TVP.

Konkurs wiedzy o piłce nożnej został przygotowany w ramach programu "Poznaj Polskę na sportowo". To pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki, realizowany wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj

 

​Poznaj Polskę na sportowo