fot. UEFA Euro U-21

Prezes liczy na rekord!

Na mecz Polaka – Niemcy zostało już sprzedanych prawie 11 000 biletów. Jest więc szansa, że na trybunach zasiądzie przynajmniej 15 000 widzów i tym samym zostanie ustanowiony absolutny rekord Polski na meczach reprezentacji U-21.


- Będzie to poziom nieosiągalny dla innych miast w Polsce - powiedział podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 szef ŁZPN towarzyszył prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej i konsul Ukrainy Svitłanie Gorbovskiej. Spotkanie było poświęcone zbliżającym się meczom Polska - Niemcy w kwalifikacjach UEFA Euro U-21 oraz Ukraina - Armenia i Ukraina - Irlandia w Lidze Narodów UEFA.

- Bardzo się cieszę, że na dopiero co oddanym do użytku stadionie miejskim czekają nas wydarzenia o międzynarodowym charakterze. Już jutro w meczu o punkty zagrają tu reprezentacje Polski i Niemiec do lat 21. Kilka dni później dwa razy w roli gospodarza wystąpi natomiast seniorska reprezentacja Ukrainy, którą gorąco witamy. Bardzo się cieszymy, że możemy właśnie tutaj oglądać wspólnie te mecze i kibicować gorąco zawodnikom Ukrainy, mając przy tym świadomość, jak wiele to znaczy dla tych, którzy w tej chwili walczą również o naszą wolność i bezpieczeństwo. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te mecze. Przyjedźcie i kibicujcie naszej drużynie oraz reprezentacji Ukrainy, która tym razem o punkty również będzie walczyła na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Mam nadzieję, że obiekt spełni swoje przeznaczenie – powiedziała prezydent Zdanowska. 

Mecz młodzieżówek Polski i Niemiec rozpocznie się we wtorek o godzinie 18, a w czwartek o godz. 19 zamelduje się w Łodzi seniorska reprezentacja Ukrainy, która 11 czerwca zagra przy al. Unii z Armenią (godz. 15), a trzy dni później z Irlandią (godz. 20.45).

- To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy gościć reprezentację Ukrainy. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z rangi tych meczów, które będą ogniskowały zainteresowanie całej Europy. W tej chwili Ukraina to słowo klucz, otwierające wszystkie drzwi. Gdy więc tylko pojawiła się możliwość zorganizowania tych spotkań w Polsce, to jako Łódzki Związek Piłki Nożnej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, od razu aplikowaliśmy o możliwość goszczenia ukraińskiej reprezentacji. Jest nam więc naprawdę bardzo miło, że udało się ten cel zrealizować. Żałujemy jedynie, że przed przyjazdem na stadion im. Władysława Króla nie udało się naszym sąsiadom wywalczyć awansu do finałów mistrzostw świata. Byłoby to zwieńczenie tego wszystkiego, co reprezentacja Ukrainy robi dla swojego kraju. Mam nadzieję, że ten mecz będzie takim wyrazem solidarności narodu polskiego z narodem ukraińskim. - To wszystko, co przez minione sto dni się działo pokazało już, że Ukraińscy mogą na nas liczyć. Jestem przekonany, że podczas nadchodzących spotkań stadion w całości się wypełni i będzie to taki pokaz jedności obu narodów - powiedział Kaźmierczak. 

Przy okazji spotkań piłkarskich konsul Ukrainy podziękowała za wsparcie udzielane jej rodakom. - Chciałabym bardzo podziękować za wszystko, co robicie dla Ukraińców, którzy w Łodzi znaleźli swój drugi dom. W tych strasznych czasach dostali tu możliwość uratowania siebie i swoich dzieci. Dziękujemy za to, że możemy liczyć na Polskę, na naszych dobrych sąsiadów. Życzymy wam pokoju, a w stosunkach polsko-ukraińskich pięknej i szczerej przyjaźni – dodała Gorbovska.

Bilety na mecze Polska - Niemcy U-21 (20 zł - I kategoria, 15 zł - II kategoria oraz NPSP, 7 zł - ulgowe, do 15 roku życia) oraz Ukraina - Armenia i Ukraina - Irlandia (60 zł, 40 zł) można kupować za pośrednictwem portalu laczynaspilka.pl, a od jutra również w punkcie kasowym Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2.

Harmonogram pracy punktu kasowego przy al. Unii Lubelskiej 2:

7 czerwca - godz. 12.00 - 19.00 (2 stanowiska),

8 czerwca - godz. 14.00 - 20.00 (2 stanowiska),

9 czerwca - godz. 14.00 - 20.00 (2 stanowiska),

10 czerwca - godz. 14.00 - 20.00 (2 stanowiska),

11 czerwca - godz. 10.00 - 16.00 (3 stanowiska),

13 czerwca - godz. 14.00 - 20.00 (2 stanowiska),

14 czerwca - godz. 15.00 - 21.00 (3 stanowiska).