fot. Quiz

Quiz wiedzy o piłce nożnej

Masz od 6 do 19 lat i marzysz o tym, żeby zobaczyć mecz polskiej reprezentacji na stadionie PGE Narodowy? Proszę bardzo, masz na to szansę!


Do udziału w quizie wiedzy o piłce nożnej zachęcamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki! Co trzeba zrobić? Wybierz kategorię wiekową, rozwiąż quiz online, podaj e-mail rodzica lub opiekuna prawnego i wypełnij formularz rejestracyjny!

Masz na to czas do 5 października. Tego dnia zakończy się I etap konkursu. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w danym województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do finałów wojewódzkich!

Ten etap (II) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022. Dla zwycięzców drugiego etapu przygotowano zaproszenie do Warszawy na mecz, który piłkarska reprezentacja Polski rozegra 16 listopada 2022 na stadionie PGE Narodowym. Dodatkową nagrodą będzie udział w Wielkim Finale konkursu (atap III).

Wielki Finał zaplanowano na 17 listopada 2022. Tego dnia w warszawskim studiu Telewizji Polskiej odbędzie się Wielki Test Wiedzy. Program będzie emitowany na żywo na antenie TVP.

Życzymy dobrej zabawy i wygranych! Powodzenia!

Quiz

Regulamin konkursu

Biblioteka Piłkarstwa Polskiego (zawarte w niej materiały historyczne pomogą udzielić prawidłowych odpowiedzi w quizie).

Konkurs wiedzy o piłce nożnej został przygotowany w ramach programu "Poznaj Polskę na sportowo". To pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki, realizowany wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.