W Nowinach remis i karne

Nowy sezon reprezentacja ŁZPN U-14 (rocznik 2007) rozpoczęła od wyjazdowego starcia z ekipą Świętokrzyskiego ZPN. W Nowinach k. Kielc przyjezdni trzy razy obejmowali prowadzenie, ale później do samego końca musieli walczyć o remis. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4, a serię rzutów karnych goście wygrali 5:4.

Remis podopieczni Kornela Błażejewskiego i Łukasza Markiewicza uratowali w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to po zagraniu Szymona Brzezińskiego na listę strzelców wpisał się Alan Siwek. Wcześniej łódzka ekipa obejmowała prowadzenie po trafieniach Maksymiliana Wojciechowskiego (asysta Brzeziński) i Mikołąja Kwiecińskiego (bez asysty) w pierwszej połowie oraz Jakuba Dryznera po przerwie (rzut karny po faulu na Wojciechowskim). Gospodarze za każdym razem odrabiali straty, a trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry strzelili gola na 4:3. Goście grali jednak do końca i też doprowadzili do remisu, a później 5:4 wygrali serię rzutów karnych.

W kadrze ŁZPN U-14 grali: Marcin Żyła - Adrian Woźniak, Jakub Dryzner, Maciej Szpura, Daniel Gryzio - Maksymilian Wojciechowski, Mikołaj Kwieciński, Szymon Brzeziński, Karol Cywiński (70' Sebastian Witczak) - Dominik Bajurski (65' Krzysztof Supera), Alan Siwek.