fot. Mobilne AMO Bełchatów

Wzorowa frekwencja

Tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Bełchatowie. W zajęciach prowadzonych przez Rafała Poznańskiego i Slawomira Kraskę uczestniczyło prawie 60 osób.


W sali konferencyjnej GIEKSA Areny pojawili się trenerzy GKS Bełchatów, UKS Hattrick Bełchatów, UKS Football Academy Bełchatów oraz AP  Soccer Bełchatów. Byli również rodzice oraz młodzi zawodnicy, którzy również z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się informacjom przekazywanym przez prelegentów. Tematem przewodnim było żywienie młodych piłkarzy oraz połączenie edukacji ze szkoleniem dzieci.

Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne, które przeprowadzono w sąsiadującej ze stadionem hali widowiskowo sportowej. Po pokazowym treningu roczników 2009 i 2010 odbyła się gra selekcyjna roczników 2007 i 2008.

Trenerzy Mobilnego AMO mogli liczyć na mocne wsparcie Jacka Popka. Wieloletni filar defensywy bełchatowskiego GKS a obecnie właściciel i trener AP  Soccer Bełchatów czuwał nad tym, by zajęcia odbyły się w optymalnych warunkach i były perfekcyjnie zorganizowane. Ich uczestnicy zakończyli szkolenie nie tylko z cennymi informacjami ale też wartościowymi gadżetami. Rodzice otrzymali materiały i broszury dotyczące zdrowego odżywiania, a trenerzy dostali materiały szkoleniowe oraz konspekty zajęć Mobilnego AMO.

Kolejne szkolenia odbędą się w: Skierniewicach (27 lutego) i Żarnowie (28 lutego).